Vándortábor?! Gyalogolni hegyre fel, hegyről le 36 fokban? Mi van?! Mikor a többiek otthon gépezhetnek? Ja, hogy ráadásul az összes cuccomat vigyem a hátamon egész nap? Ez beteg! Keljek korán? Minden nap csomagoljam össze a sátrat, meg az összes felszerelést? Nem elég, hogy egész nap túrázok a melegben, utána sincs pihenés? Még sátrat kell állítani, tüzet rakni, vacsorát főzni, mosogatni. Nem normális, aki elmegy. A túrákat Zoli találja ki? Még életben se maradunk!

Na jó, végül is ki lehetett bírni. A reggeli áhítatok egész jók voltak. Imádkoztunk árnyékért, és egész sok is volt belőle napközben. De ennyi! Jó, a kaja is finom volt. Volt pizza is, meg fagyi, jégkrém. De más jó nem volt. Na még csak az, hogy az első szálláshelyen terelgettük a kis patakot, meg mezítláb mászkáltunk benne. Ja, meg a második szálláshelyen állatokat is lehetett simogatni. Más jó nem volt. Azt elfelejtettem mondani, hogy utolsó nap strandoltunk a Balatonban. Na, az tényleg jó volt! De igazán nem volt nagy szám. De hogy mennyit nevettünk! Arra már nem emlékszem, hogy miken, de sokat. És tulajdonképpen nem olyan hülyék ezek a Farkasok, Capibarák, Axolotlok, Komondorok. Na jó, a vezetők kicsit lököttek, de mit várjunk tőlük ebben a korban? Én biztos nem megyek többet!
Azért így utólag elég büszke vagyok magamra, hogy végig csináltam! És menő a hátizsákos kivarró is.
Anya, jövőre mikor megy a család nyaralni? Nehogy ugyanakkor legyen, mint a vándortábor! Mert én azon tuti ott leszek!

Szerző: Arany Zoltán – Royal Rangers 38-as törzs, Komondor csoportvezető, a Vándortábor egyik szervezője